  • RK2A60D75P
RK2A60D75P
advertisement
Manufacturer No:
RK2A60D75P
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-RK2A60D75P
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
RK2A60D75P
Description:
SSR RELAY DPST-NO 75A 42-660V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK2A60D75P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Hockey Puck
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    RK
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Circuit
    DPST-NO (2 Form A)
  • Voltage - Input
    4V~32VDC
  • Voltage - Load
    42V~660V
  • Load Current
    75A