  • RK73B1ELTP120J
RK73B1ELTP120J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1ELTP120J
HK JDW NO:
430-RK73B1ELTP120J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Thick Film, 12Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1ELTP120J
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm