  • RK73B3ATTE134G
RK73B3ATTE134G
advertisement
Manufacturer No:
RK73B3ATTE134G
HK JDW NO:
430-RK73B3ATTE134G
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 130kOhm, 1W, ±2%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73B3ATTE134G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73B
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm