  • RK73BW3ATTE1R2J
RK73BW3ATTE1R2J
advertisement
Manufacturer No:
RK73BW3ATTE1R2J
HK JDW NO:
430-RK73BW3ATTE1R2J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.2Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73BW3ATTE1R2J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohm
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    2512
  • Rated Temperature
    70°C