  • RK73G1JTTD8453F
RK73G1JTTD8453F
advertisement
Manufacturer No:
RK73G1JTTD8453F
HK JDW NO:
430-RK73G1JTTD8453F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 845kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73G1JTTD8453F
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    845kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm