  • RK73H1ELTP5491F
RK73H1ELTP5491F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1ELTP5491F
HK JDW NO:
430-RK73H1ELTP5491F
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Thick Film, 5.49kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1ELTP5491F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%