  • RK73H1ETTP5601F
RK73H1ETTP5601F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1ETTP5601F
HK JDW NO:
430-RK73H1ETTP5601F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RK73H1ETTP5601F
Description:
RK73H Series, Thick Film, 5.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9750
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1ETTP5601F
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RK73H
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm