  • RK73H1JLTD4991F
RK73H1JLTD4991F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1JLTD4991F
HK JDW NO:
430-RK73H1JLTD4991F
Package:
0603
Datasheet:
RK73H1JLTD4991F
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1JLTD4991F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Depth
    800μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm