  • RK73H2ATTD7R15F
RK73H2ATTD7R15F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ATTD7R15F
HK JDW NO:
430-RK73H2ATTD7R15F
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RK73H2ATTD7R15F
Description:
RK73H Series, Thick Film, 7.15Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13942
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ATTD7R15F
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RK73H
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    7.15Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm