  • RK73H3ATTE1332F
RK73H3ATTE1332F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE1332F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE1332F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RK73H3ATTE1332F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 13.3kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE1332F
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    13.3kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm