  • RK73H3ATTE2R00F
RK73H3ATTE2R00F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE2R00F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE2R00F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73H Series, Thick Film, 2Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1398
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE2R00F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73H
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    3.1mm
  • Military Standard
    MIL-R-55342F
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.1mm