  • RL875-151K
RL875-151K
advertisement
Manufacturer No:
RL875-151K
HK JDW NO:
103-RL875-151K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RL875-151K
Step5Bar-code shipping tag
RL875-151K
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Series
    RL875
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    Radial
    1
  • Construction
    Bobbin Core
  • Current Rating
    720mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Max DC Current
    720mA
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Diameter
    7.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm