  • RLB1314-100KL
RLB1314-100KL
advertisement
Manufacturer No:
RLB1314-100KL
HK JDW NO:
103-RLB1314-100KL
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
RLB1314-100KL
Description:
Quantity:
In Stock : 1323
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RLB1314-100KL
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    12mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RLB
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.461Dia 11.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3.2A
  • Base Part Number
    RLB1314
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    9mm
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm Max
  • Max DC Current
    3.2A
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Q @ Freq
    140 @ 2.52MHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Q Factor
    140
  • DC Current
    3.2A
  • Diameter
    11.7mm
  • Height
    13mm