  • RLH0912-150KL
RLH0912-150KL
advertisement
Manufacturer No:
RLH0912-150KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-RLH0912-150KL
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
RLH0912-150KL
Description:
Quantity:
In Stock : 871
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLH0912-150KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Series
    RLB
  • Size / Dimension
    0.343Dia 8.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.7A
  • Base Part Number
    RLH0912
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.65 mm
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    56mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm