  • RLR32C47R5FRBSL
RLR32C47R5FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RLR32C47R5FRBSL
HK JDW NO:
873-RLR32C47R5FRBSL
Datasheet:
RLR32C47R5FRBSL
Description:
47.5Ohms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR32C47R5FRBSL
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.83mm