  • RLZTE-114.7C
RLZTE-114.7C
advertisement
Manufacturer No:
RLZTE-114.7C
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-RLZTE-114.7C
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
RLZTE-114.7C
Description:
ZENER DIODE 25Ohm ±3% 5μA @ 1V 2 Terminations ZENER DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
RLZTE-114.7C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Technology
    ZENER
  • Terminal Position
    END
  • Terminal Form
    WRAP AROUND
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    O-LELF-R2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.4W
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    25Ohm
  • Reference Voltage
    4.7V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7V
  • Working Test Current
    20mA
  • Reverse Current-Max
    5μA
  • Knee Impedance-Max
    900Ohm