  • RMW-95/29-1200/U-0
RMW-95/29-1200/U-0
advertisement
Manufacturer No:
RMW-95/29-1200/U-0
HK JDW NO:
798-RMW-95/29-1200/U-0
Package:
Description:
HEATSHRINK 3.74" X 3.94' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMW-95/29-1200/U-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    RMW
  • Feature
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Length
    3.94' 1.20m
  • Diameter - Inner, Supplied
    3.740 (95.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.140 (28.96mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.122 3.10mm