  • RN142-0.5-02-82M
RN142-0.5-02-82M
advertisement
Manufacturer No:
RN142-0.5-02-82M
HK JDW NO:
694-RN142-0.5-02-82M
Datasheet:
RN142-0.5-02-82M
Description:
CMC 82MH 500MA 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
RN142-0.5-02-82M
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.303Lx1.280W 33.10mmx32.50mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    82 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.7Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Inductance @ Frequency
    82mH @ 10kHz
  • Height
    19.9898mm
  • Length
    33.1mm