  • RN202-0.3-02-22M
RN202-0.3-02-22M
advertisement
Manufacturer No:
RN202-0.3-02-22M
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RN202-0.3-02-22M
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
RN202-0.3-02-22M
Description:
Choke/Filter; Common Mode; 0.3A 22mH 1300mOhm Vertical Choke
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN202-0.3-02-22M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    RN
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.346W 18.20mmx8.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    22 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.3Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Inductance @ Frequency
    22mH @ 10kHz
  • Height
    13.7922mm
  • Width
    8.8mm