  • RN212-1.5-02-3M3
RN212-1.5-02-3M3
advertisement
Manufacturer No:
RN212-1.5-02-3M3
HK JDW NO:
694-RN212-1.5-02-3M3
Datasheet:
RN212-1.5-02-3M3
Description:
Current-compensated Choke Temperature range: -40 ... 100 °C IEC-climate category: 40/100/56
Step5Bar-code shipping tag
RN212-1.5-02-3M3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.492W 18.00mmx12.50mm
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    3.3 mH
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    102mOhm Typ
  • Inductance @ Frequency
    3.3mH @ 10kHz
  • Height
    20.2946mm
  • Length
    18mm