  • RN222-1.5-02
RN222-1.5-02
advertisement
Manufacturer No:
RN222-1.5-02
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RN222-1.5-02
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
RN222-1.5-02
Description:
Common Mode Chokes Dual 10mH 10kHz 1.5A 220mOhm DCR Thru-Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN222-1.5-02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    RN
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    50%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin, Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    18.3mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UR, VDE
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Inductance
    10 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Element Configuration
    Dual
  • Max DC Current
    1.5A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    1.5A
  • Series Resistance
    220mOhm
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    220mOhm Typ
  • Self Resonant Frequency
    1kHz
  • Current Rating (Max)
    1.5A Typ
  • Inductance @ Frequency
    10mH @ 10kHz
  • Height
    29.6mm