  • RN242-2-02-6M8
RN242-2-02-6M8
advertisement
Manufacturer No:
RN242-2-02-6M8
HK JDW NO:
694-RN242-2-02-6M8
Datasheet:
RN242-2-02-6M8
Description:
CMC 6.8MH 2A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
RN242-2-02-6M8
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    2A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    6.8 mH
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    192mOhm Typ
  • Inductance @ Frequency
    6.8mH @ 10kHz
  • Height
    34.5948mm
  • Length
    31mm
  • Width
    18mm