  • RN50C8872BB14
RN50C8872BB14
advertisement
Manufacturer No:
RN50C8872BB14
HK JDW NO:
873-RN50C8872BB14
Datasheet:
RN50C8872BB14
Description:
Through Hole 88.7kOhms, 0.05W 1/20W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN50C8872BB14
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    88.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    1.65mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm