  • RN55E1073FRE7
RN55E1073FRE7
advertisement
Manufacturer No:
RN55E1073FRE7
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN55E1073FRE7
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 107kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN55E1073FRE7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    107kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm