  • RN5VD29CA-TR-FE
RN5VD29CA-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
RN5VD29CA-TR-FE
HK JDW NO:
674-RN5VD29CA-TR-FE
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
RN5VD29CA-TR-FE
Description:
0.8V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 10482
Step5Bar-code shipping tag
RN5VD29CA-TR-FE
  • Supply Voltage
    0.8V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    10V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.7V
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Threshold Voltage
    +2.9V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Additional Feature
    DETECTOR THRESHOLD VOLTAGE IS 2.9V