  • RN60E9532FRE6
RN60E9532FRE6
advertisement
Manufacturer No:
RN60E9532FRE6
HK JDW NO:
873-RN60E9532FRE6
Datasheet:
RN60E9532FRE6
Description:
Through Hole 95.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN60E9532FRE6
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-R-10509/1, RN60
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    95.3kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm