  • RN65C1881DB14
RN65C1881DB14
advertisement
Manufacturer No:
RN65C1881DB14
HK JDW NO:
873-RN65C1881DB14
Datasheet:
RN65C1881DB14
Description:
1.88kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN65C1881DB14
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-R-10509/2, RN65
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.88kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm