  • RN70D5113FRSL
RN70D5113FRSL
advertisement
Manufacturer No:
RN70D5113FRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN70D5113FRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RN70D5113FRSL
Description:
511kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN70D5113FRSL
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-R-10509/3, RN70
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    511kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm