  • RN731ETTP1691B25
RN731ETTP1691B25
advertisement
Manufacturer No:
RN731ETTP1691B25
HK JDW NO:
430-RN731ETTP1691B25
Datasheet:
RN731ETTP1691B25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13500
Step5Bar-code shipping tag
RN731ETTP1691B25
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.69kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm