  • RN731JTTD3162F25
RN731JTTD3162F25
advertisement
Manufacturer No:
RN731JTTD3162F25
HK JDW NO:
430-RN731JTTD3162F25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN731JTTD3162F25
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    31.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Power Rating
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm