  • RN732ATTD7323F100
RN732ATTD7323F100
advertisement
Manufacturer No:
RN732ATTD7323F100
HK JDW NO:
430-RN732ATTD7323F100
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN732ATTD7323F100
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    732kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm