  • RN732BTTD15R2F25
RN732BTTD15R2F25
advertisement
Manufacturer No:
RN732BTTD15R2F25
HK JDW NO:
430-RN732BTTD15R2F25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN732BTTD15R2F25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    15.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm