  • RN732BTTDK1502B25
RN732BTTDK1502B25
advertisement
Manufacturer No:
RN732BTTDK1502B25
HK JDW NO:
430-RN732BTTDK1502B25
Package:
Datasheet:
Description:
Thin Film, 15kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
RN732BTTDK1502B25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm