  • RN73C1E2K8BTG
RN73C1E2K8BTG
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1E2K8BTG
HK JDW NO:
792-RN73C1E2K8BTG
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RN73C1E2K8BTG
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1E2K8BTG
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm