  • RN73C1E732RBTDF
RN73C1E732RBTDF
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1E732RBTDF
HK JDW NO:
792-RN73C1E732RBTDF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RN73C1E732RBTDF
Description:
FIXED RESISTOR RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1998
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1E732RBTDF
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    732Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm