  • RN73C1J255KBTD
RN73C1J255KBTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J255KBTD
HK JDW NO:
792-RN73C1J255KBTD
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RN73C1J255KBTD
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 255kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9414
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J255KBTD
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73, Holsworthy
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    255kOhm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm