  • RN73C2B102KBTD
RN73C2B102KBTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C2B102KBTD
HK JDW NO:
792-RN73C2B102KBTD
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RN73C2B102KBTD
Step5Bar-code shipping tag
RN73C2B102KBTD
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    102kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm