  • RN73H2ATTD2840F50
RN73H2ATTD2840F50
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ATTD2840F50
HK JDW NO:
430-RN73H2ATTD2840F50
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 284Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ATTD2840F50
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    284Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm