  • RN73H2ATTD7871B05
RN73H2ATTD7871B05
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ATTD7871B05
HK JDW NO:
430-RN73H2ATTD7871B05
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 7.87kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ATTD7871B05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73H
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    7.87kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm