  • RN73H2BTTD6802B50
RN73H2BTTD6802B50
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2BTTD6802B50
HK JDW NO:
430-RN73H2BTTD6802B50
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73H Series, Metal Film, 68kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2BTTD6802B50
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm