  • RN73H2ETTD5690F10
RN73H2ETTD5690F10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ETTD5690F10
HK JDW NO:
430-RN73H2ETTD5690F10
Description:
RN73H Series, Metal Film, 569Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ETTD5690F10
    1210 (3225 Metric)
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    569Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm