  • RN73R1ETTP9420D25
RN73R1ETTP9420D25
advertisement
Manufacturer No:
RN73R1ETTP9420D25
HK JDW NO:
430-RN73R1ETTP9420D25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RN73R1ETTP9420D25
Description:
RN73R Series, Thin Film, 942Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73R1ETTP9420D25
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    942Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C