  • RNC55K6901DMRSL
RNC55K6901DMRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC55K6901DMRSL
HK JDW NO:
873-RNC55K6901DMRSL
Datasheet:
Description:
6.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55K6901DMRSL
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.9kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Failure Rate
    M (1%)