  • RNC65H1801BPR36
RNC65H1801BPR36
advertisement
Manufacturer No:
RNC65H1801BPR36
HK JDW NO:
873-RNC65H1801BPR36
Datasheet:
RNC65H1801BPR36
Description:
1.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC65H1801BPR36
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Failure Rate
    P (0.1%)