  • RNC90Y121R00BR
RNC90Y121R00BR
advertisement
Manufacturer No:
RNC90Y121R00BR
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-RNC90Y121R00BR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 121Ohm, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNC90Y121R00BR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    121Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Depth
    2.67mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Lead Pitch
    3.81mm
  • Height
    8.28mm
  • Length
    7.62mm