  • RNF-3000-39/13-0-SP
RNF-3000-39/13-0-SP
advertisement
Manufacturer No:
RNF-3000-39/13-0-SP
HK JDW NO:
798-RNF-3000-39/13-0-SP
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing and Sleeves HS-TBG 39/13MM BK PRICE PER METER
Step5Bar-code shipping tag
RNF-3000-39/13-0-SP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    1998
  • Series
    Thermofit RNF-3000
  • Feature
    Flame Retardant
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    196.8' 60.0m
  • Diameter - Inside
    39 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    1.534 (38.96mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.512 (13.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.045 1.14mm