  • RNF-3000-9/3-2-SP
RNF-3000-9/3-2-SP
advertisement
Manufacturer No:
RNF-3000-9/3-2-SP
HK JDW NO:
798-RNF-3000-9/3-2-SP
Package:
Datasheet:
RNF-3000-9/3-2-SP
Description:
Heat Shrink Tubing and Sleeves HS-TBG 9/3MM RD PRICE PER METER
Step5Bar-code shipping tag
RNF-3000-9/3-2-SP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2014
  • Series
    Thermofit RNF-3000
  • Feature
    Flame Retardant
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Red
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    492.1' 150.0m
  • Diameter - Inside
    9 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.354 (8.99mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.118 (3.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.030 0.76mm