  • RNF14BBD147R
RNF14BBD147R
advertisement
Manufacturer No:
RNF14BBD147R
HK JDW NO:
762-RNF14BBD147R
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 147Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNF14BBD147R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    147Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    250mW
  • Diameter
    2.35mm
  • Length
    6.35mm