  • RNF14FBC1K21
RNF14FBC1K21
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FBC1K21
HK JDW NO:
762-RNF14FBC1K21
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 1.21kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FBC1K21
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.21kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Diameter
    2.35mm
  • Length
    6.35mm