  • RNF14FTC19K6
RNF14FTC19K6
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FTC19K6
HK JDW NO:
762-RNF14FTC19K6
Datasheet:
RNF14FTC19K6
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 19.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FTC19K6
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    19.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    2.35mm